Izvori, Nastavnici
29.03.2024.

American Chemical Society (ACS) – pretplata i mogućnost objave OA radova bez troškova

Sveučilište u Zagrebu obnovilo je pretplatu na zbirku časopisa Američkog kemijskog društva (American Chemical Society – ACS).

Pretplata na ACS časopise uključuje i mogućnost objave 14 radova u otvorenom pristupu (pod CC-BY licencom) bez troškova objave u svim dostupnim ACS časopisima, a odnose se na članke predane i prihvaćene za objavu do 31. 12. 2024. od strane autora čije su matične ustanove sastavnice Sveučilišta u Zagrebu.

Više informacija i proces objave radova možete pronaći ovdje.

Zbirka časopisa ACS sadrži više od 50 recenziranih znanstvenih časopisa u okviru područja kemije, ali s primjenom sadržaja i na druga znanstvena područja i disciplina poput medicine, fizike, tehničkih znanosti, studija okoliša, informatike i šire.