Edukacije, Nastavnici, Studenti
16.11.2023.

Nova radionica u ponudi SMK – tematsko pretraživanje baza podataka

Središnja medicinska knjižnica nudi vam pomoć u odabiru literature za potrebe cjeloživotnog obrazovanja, istraživanja i pisanja različitih vrsta radova. Tematskim pretraživanjem dolazi se do pregleda literature na neku temu u svrhu definiranja ključnih pojmova, definicije i terminologije, uspostavlja se teorijski okvir na određenu temu, donose informacije o dosadašnjim spoznajama i najnovijim uvidima. Ovakvo pretraživanje predstavlja prvi korak u planiranju vlastitog istraživanja.

Radionica tematskog pretraživanja literature korištenjem baze PubMed održat će se 27. 11. 2023. s početkom u 15:00 u računalnoj učionici na Medicinskom fakultetu (Šalata 3b).

Ako ste zainteresirani za složenije metode pretraživanja – najavljujemo da ćemo uskoro organizirati i radionicu sustavnog pretraživanja za potrebe izrade sustavnih pregleda, o čemu ćete biti obaviješteni na vrijeme.

Prijave za radionice su obavezne, pa molimo da ispunite prijavni obrazac.