Izvori, Nastavnici, Studenti
08.11.2023.

Otvoren probni pristup na platformu SciVal

Tvrtka Elsevier omogućila je sastavnicama Sveučilišta u Zagrebu probni pristup na svoju platformu SciVal u periodu od 6.11.2023. do 4.12.2023. godine.

SciVal je platforma koja znanstvenoj i akademskoj zajednici omogućuje praktično praćenje i analizu uspješnosti istraživačke i znanstvene produkcije u vlastitim i međunarodnim institucijama, drugim državama i istraživačkim zajednicama.

Na temelju podataka i metričkih pokazatelja koje prikuplja iz citatne baze Scopus, SciVal nudi pregledan vizualni prikaz trendova i utjecaja istraživanja u različitim područjima znanosti te, između ostalog, pospješuje razvijanje znanstvene suradnje te planiranje i optimiziranje budućih istraživačkih aktivnosti.

Pristup je omogućen direktno s ovlaštene ustanove na temelju IP raspona ili udaljenim pristupom. U oba slučaja platforma je dostupna za korištenje nakon registracije ili kreiranja korisničkog računa.

Više informacija na Portalu elektroničkih izvora.